Zaznacz stronę

Festival TROP

Smakuj Rozwój

25-27 września 2015, Warszawa

Drodzy Przyjaciele.

Z całego serca pragniemy podziękować Wam za 20 lat budowania z nami metody TROP. Przez spotkanie podczas Festivalu raz jeszcze spojrzeliśmy z Wami na to, co udało się nam razem osiągnąć. Wspomnieliśmy to co było. Przygotowaliśmy się na to co przyniesie przyszłość. Jaka by nie była, z pewnością będzie TROPowa.

Dorota i Jacek Jakubowscy

 

W tym roku obchodzimy 20-lecie Grupy TROP. Z tej okazji zorganizowaliśmy Festival TROP.

Podczas Festivalu ponownie zanurzyliśmy się w naszej atmosferze pracy, odświeżyliśmy dawne znajomości, poznaliśmy nowych ludzi i idee.

W atmosferze empatycznej współpracy porozmawialiśmy o zmianach w Metodzie TROP, usłyszeliśmy o nowych zastosowaniach naszej metodologii z ust gości specjalnych. Wspólnego świętowaliśmy i uczestniczyliśmy w warsztatach tematycznych.

Na Festivalu przygotowaliśmy 3 propozycje:

w

TROPENSPACE

TROPPARTY

TROPESPRESSO

Głowna idea festiwalu

Dlaczego warto?

Jubileusze to wspaniała okazja żeby odświeżyć stare i zawrzeć nowe znajomości, powspominać, opowiedzieć co słychać , pomarzyć, po prostu spotkać się. Podczas naszego wspólnego święta był czas i miejsce na:

 • spotkanie z założycielami, Dorotą i Jacem, oraz wspólne świętowanie 20-lecia istnienia Grupy TROP,
 • sentymentalne spotkania z ludźmi, z którymi zgłębialiście tajniki zawodu trenera, coacha, czy lidera,
 • poznanie nowych, ciekawych ludzi oraz zainspirowanie się ich historiami z pracy Metodą TROP,
 • zobaczenie jak Metoda TROP zmieniała się na przestrzeni lat oraz jaki jest aktualny stan naszego know-how,
 • TROPenspace – inspiracje, wymianę wiedzy i doświadczeń,
 • 2 dni krótkich, intensywnych warsztatów tematycznych.
1

ROZWÓJ METODY TROP W RÓŻNYCH OBSZARACH ŻYCIA SPOŁECZNEGO

Co, gdzie, kiedy?

...czyli agenda w pigułce
w

TROPENSPACE

25 września 2015

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy

Bracka 25, Warszawa

TROPowa odmiana openspace czyli wspólna, otwarta przestrzeń, spotkania ze starymi znajomymi, możliwość poznania nowych, ciekawych osób pracujących po swojemu, ale tą samą metodą, rozmowy z osobami, które znasz jako pracowników i współpracowników TROP . Wszystko to po TROPowemu: w klimacie dialogu, refleksji o rozwoju i śmiesznych anegdot z życia „wspieraczy” rozwoju.

Festiwal TROP – program

TROPPARTY

25 września 2015

Fort Sokolnickiego

ul. Stefana Czarnieckiego 51, Warszawa

(wstęp wolny)

….a wieczorem zaprosiliśmy Was na imprezę! Spotkaliśmy się w wyjątkowym miejscu. W zacisznym Parku Żeromskiego na Warszawskim Żoliborzu w Forcie Sokolnickiego. Właśnie tam stworzyliśmy przestrzeń do wspólnego świętowania naszego sukcesu. Na terenie Fortu mieści się kawiarnia, która oferuje lekkie dania oraz napoje. Na miejscu było wiele atrakcji. Jedną z nich było miejsce do wspólnego koncertowania. Zachęcaliśmy wszystkich do uczestnictwa. Osoby grające zabrały swoje instrumenty. Tej nocy muzyka wypełniła cały Fort. Tylko z Waszą pomocą mogliśmy sprawić, że ten wieczór był wyjątkowy.

TROPESPRESSO

26-27 września

 

sobotę spotykaliśmy się w dużej grupie warsztatowej. Zanurzyliśmy się w procesie twórczym. Odkrywaliśmy nasze talenty i przekraczaliśmy granice twórcze. A potem pracowaliśmy nad tym, jak aktywnie stworzyć szansę na pożyteczne i sensowne wykorzystanie swoich mocy. Było twórczo, konkretnie i empatycznie. Warsztaty poprowadzili założyciele TROP: Dorota i Jacek (Jac) Jakubowscy.

niedzielę zajęliśmy się ważnymi sprawami technicznymi, które tworzą istotny kontekst naszej pracy. Rozszyfrowaliśmy tajemniczy język prawny, aby dowiedzieć się na co zwracać uwagę w momencie negocjowania umowy. W tym pomógł nam prawnik specjalizujący się w pracy z firmami szkoleniowymi – Jarek Greser.  Natomiast aktor i trener w jednej osobie – Maciek Robakiewicz odsłonił kulisy profesjonalnego przygotowania się do przemówień publicznych i zaproponował serię ćwiczeń, które udoskonalą nasze narzędzia pracy: głos, gesty, emocje i umiejętność koncentracji.

Dorota i Jac Jakubowscy

Poza granice. Talent i szanse

26 września, 10:00-19:00
Fort Sokolnickiego

O warsztacie Poza Granice. Talent i szanse

Założyciele Grupy TROP – Dorota i Jac Jakubowscy poprowadzili niezwykłe spotkanie – warsztat dla grupy 50 osób. Proces grupowy zachodził na kilku poziomach: w małych grupach twórczych, na forum i w pracy indywidualnej. Były to nowe doświadczenia w pracy Metodą TROP. Zaczęliśmy od siebie – w atmosferze twórczych poszukiwań i działań artystycznych przyjrzeliśmy się swoim talentom i możliwościom. Następnie zastanowiliśmy się, gdzie możemy ulokować swoje talenty, jak możemy zarabiać na nadawaniu sensu pracy i działaniu na rzecz dobra wspólnego.

O Dorocie

Psycholog biznesu, prezes Grupy TROP, współzałożycielka i opiekun merytoryczny Akademii TROP — pierwszej w Polsce szkoły trenerów biznesu i coachów. Współautorka Metody TROP. W 2013 otrzymała tytuł Ambasadorki Przedsiębiorczości Kobiet. Od ponad 20 lat trener, coach, mentor, superwizor treningu psychologicznego rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Artystka.

Wspiera organizacje w procesach przeprowadzania zmian, m.in. restrukturyzacji, rebrandingu, łączenia i optymalizacji. Prowadzi coachingi indywidualne i grupowe dla kadry zarządzającej międzynarodowych korporacji, MŚP i firm rodzinnych.  Pomaga menedżerom w wypracowaniu własnego stylu zarządzania opartego na mocnych stronach i preferencjach osobowościowych. Specjalizuje się w prowadzeniu treningów twórczości oraz sesji nauki w działaniu. Jest autorką wielu publikacji poświęconych mediacjom, wprowadzaniu zmian w organizacji, psychologii w biznesie i rozwoju osobistego.

W pracy szkoleniowej stawia na głęboki kon­tak­t, dobry kontr­ak­t (czyli zro­zumieniu, czego fak­tycznie klient potrzebuje) oraz poczucie humoru.

Jako profesjonalny plastyk tworzyła tkaniny, malowała pastele i obrazy olejne, do dzisiaj tworzy kolaże i  projektuje wyjątkową biżuterię dla siebie i bliskich. Miała indywidualną wystawę tkanin (w rozmiarze 8×4 m) w Szczeciń­skim oddziale Muzeum Narodowego.

Swoje artykuły publikowała między innymi w: Charakterach, Vademecum Pracodawcy,  Gazecie finansowej, Personelu i zarządzaniu,  CR Navigatorze, publikacji PARP “Metodologia pracy z firmami rodzinnymi” oraz na stronie www.grupatrop.pl.

O Jacu

Innowator społeczny i doradca organizacji biznesowych w zakresie budowania kultury partycypacji i partnerstwa. Superwizor, trener, coach, psycholog biznesu.

Mentor i nauczyciel kilku pokoleń trenerów, coachów, współtwórca Metody TROP. Wieloletni prezes Rady Trenerów przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Członek międzynarodowego Stowarzyszenia Innowatorów i Przedsiębiorców Społecznych – ASHOKA. Twórca pierwszej w Polsce Szkoły Trenerów. Metodolog I i II edycji Programu Wsparcia Firm Rodzinnych.

Autor i opiekun merytoryczny wielu projektów wdrażania zmian organizacyjnych i kulturowych w firmach, sektorze pozarządowym i urzędach. Doświadczony innowator systemu oświaty, twórca Studium Socjoterapii.

Mówi o sobie, że jest teoretyzującym praktykiem. Chętnie dzieli się swoją wiedzą z zainteresowanymi. Ma zasadę, że angażuje się tylko w te działania, które zmieniają świat na lepsze. Pracował z ludźmi różnych środowisk, podejmując się trudnych wyzwań społecznych i biznesowych. Niezmiennie fascynuje go spotkanie z drugim człowiekiem i nawiązywanie inspirującego dialogu.

Swoje artykuły publikował w: Kompedium CSR, Charakterach, Harvard Bussiness Review Polska, Personel i Zarządzanie, prasie i publikacjach związanych branżą edukacyjną, publikacji PARP “Metodologia pracy z firmami rodzinnymi” oraz stronie www.grupatrop.pl.

Jarosław Greser

Weź sprawy w swoje ręce, wynegocjuj dobrą umowę

27 września, 10:00-15:00
Grupa TROP

O warsztacie

Warsztat prawny dla specjalistów od rozwoju (trenerów, coachów, mediatorów, konsultantów).

Dowiesz się i nauczysz jak:

 • negocjować warunki umowy,
 • dbać o swoje prawa autorskie,
 • zabezpieczyć się, gdy kontrahent nie płaci,
 • oceniać umowy z punktu widzenia swoich korzyści,
 • gdzie są granice swobody umów i kiedy zawarta umowa obowiązuje,
 • konstruować kary umowne w sposób bezpieczny dla siebie.

O Jarku

Doktor nauk prawnych, partner Kancelarii Wiedzy i Wizerunku, trener, absolwent Szkoły Trenerów w Grupie TROP i STOP.

Jarek od 11 lat zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorstw w obszarze praw autorskich i zwalczania nieuczciwej konkurencji. Prowadzi proces komercjalizacji wiedzy w branży nowych technologii, chemicznej i spożywczej. Jest prawnikiem Grupy TROP, wielokrotnie dostosowywał umowy do innowacyjnych form rozwojowych prowadzonych: programy wprowadzania zmian w firmach i indywidualne formy pracy z klientem (sesje mentoringowe, cykle coachingowe, treningi twórczości). Doskonale łączy umiejętności i wiedzę trenerską z klarownym i jasnym tłumaczeniem języka prawnego. Po godzinie pracy z Jarkiem z początku hermetyczny język wydaje się „całkiem strawny”, a uczestnicy nabywają większej pewności w stosowaniu go w praktyce.

Jest certyfikowanym trenerem STOP – Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych i absolwentem Szkoły Trenerów Grupy TROP. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu prawa i przedsiębiorczości. Prowadzi szkolenia dla organów administracji publicznej, firm i organizacji pozarządowych.

Maciej Robakiewicz

Rozwiń skrzydła — prezentuj się skutecznie i bez lęku

27 września, 10:00-15:00
Grupa TROP

O warsztacie

Warsztat z autoprezentacji i przemówień publicznych prowadzony przez zawodowego aktora.

 • Wzmocnisz naturalne narzędzia pracy trenera, aktora czy mówcy: głos, gesty, emocje, ciało, sztukę koncentracji, uważności na słuchaczy.
 • Nauczysz się tworzyć sobie przestrzeń do wypowiedzi.
 • Rozwiniesz umiejętności, które sprawią, że twoja wypowiedź będzie staranna, czytelna i ekspresyjna.
 • Zwiększysz swoją wyrazistość osobistą.
 • Nauczysz się przekształcać destruktywny stres we wspierającą tremę.
 • Poznasz metody jakie stosują zawodowcy przygotowujący się do pracy na scenie lub z kamerą.
 • Dostaniesz serię ćwiczeń, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła!

Warsztat składa się z 2 części:

 1. Mój glos i moje ciało
 2. Ja wobec moich słuchaczy

O Maćku

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, trener i coach.

Absolwent PWSFTviT im L. Schillera w Łodzi i Szkoły Trenerów i Coachów Grupy TROP.

Pracował z wybitnymi twórcami polskiego teatru oraz w licznych projektach międzynarodowych m.in. w Argentynie, Niemczech, Holandii, na Węgrzech i we Włoszech. Związany z Teatrem Studio Buffo w Warszawie. Udziela się w kabarecie oraz jako konferansjer. Prowadzi szkolenia z wystąpień publicznych, autoprezentacji i technik głosowych. W pracy trenerskiej korzysta także ze swoich umiejętności coachingowych i pracy na empatii. Tworzy przestrzeń, w której uczestnicy chętnie przekraczają swoje ograniczenia i odkrywają mocne strony, na których mogą budować swoją pewność siebie jako mówca, czy prezenter.

Materiały do pobrania

Fotorelacja

Dorota i Jac Jakubowscy

Pomysłodawcy Festivalu

Magda Nowaczyk

Koordynator Festivalu TROP

22 615 52 40

Kontakt